Bird: Eurasian Tree Sparrow screenshot 0

Age ratingPEGI-3
ДетайлиПрегледиВерсииИнформация

Описание на Bird: Eurasian Tree Sparrow

Евразийското дървесно врабче (Passer montanus) е птица-птица от семейството на врабчетата с богата кестенова корона и тил и черна петна на всяка чисто бяла буза. Половете са по подобен начин оперени, а младите птици са по-скучна версия на възрастния. Това врабче се размножава в по-голямата част от умерената Евразия и Югоизточна Азия, където е известно като дървесното врабче и е внесено другаде, включително в Съединените щати, където е известно като евразийско дърво врабче или немско врабче, за да го разграничи от местното несвързан американски дървесен врабче. Въпреки че са разпознати няколко подвида, външният вид на тази птица варира малко в обширния й ареал.

Чуйте звуци на врабче, които ще ви помогнат да разпознаете тези често срещани птици в собствения си двор!

Неочакваното гнездо на евразийското врабче е построено в естествена кухина, дупка в сграда или неизползвано гнездо на европейска сврака или бял щъркел. Типичният съединител е пет или шест яйца, които се излюпват за по-малко от две седмици. Това врабче се храни главно със семена, но се консумират и безгръбначни, особено през размножителния период. Както при другите малки птици, заразяването с паразити и болести, както и хищничеството от хищни птици дават своето, а типичният живот е около две години.

Врабчетата може да се забелязват по-трудно от другите птици, тъй като фините им кафяви пера предлагат малко камуфлаж в естествената им среда. След като научите обаче врабчеви звуци, ще можете да идентифицирате тези птици, без дори да ги видите! Песните на врабче са прости и се състоят от поредица от „чипи“ ноти. Макетите обикновено са тези, които пеят, използвайки гласовете си, за да привлекат партньор. Женските врабчета само от време на време използват своята песен, също с надеждата да привлекат нов партньор за чифтосване. В стадата врабчетата използват и други обаждания за комуникация, като единичен „чип“, за да покажат подчинение. Жените също издават бърборещ звук, за да прогонят други жени.

Евразийското дървесно врабче е широко разпространено в градовете на Източна Азия, но в Европа е птица от леко залесена открита провинция, като домашното врабче се размножава в по-градските райони. Широкият ареал и голямото население на евразийското дърво врабче гарантира, че то не е застрашено в световен мащаб, но има големи спадове в западноевропейските популации, отчасти поради промени в земеделските практики, включващи повишено използване на хербициди и загуба на зимни стърнища. В Източна Азия и Западна Австралия този вид понякога се разглежда като вредител, въпреки че е широко известен и в ориенталското изкуство.

Въпреки че врабчетата може да не са толкова крещящи като някои ярко оцветени пойни птици, тези познати птици често живеят в градове и квартали, което ги прави важна птица за разпознаване! Врабчетата са малки, пълни, кафяви или сиви птици, които са силно социални. Те често живеят в големи стада и могат да бъдат намерени гнездящи близо или дори в човешки къщи! Врабчето е един от малкото видове птици, които практикуват къпане с прах, поведение, при което врабчето изкопава малка дупка, след което ляга и използва крилата си, за да размахва прах по тялото си.

Слушайте простата, но красива песен на врабчето! Наблюдателите на птици ще се радват да разпознаят врабчето само по гласа му!

Bird: Eurasian Tree Sparrow - Version 61

(21-04-2024)
Други версии
Какво новоUpdated for a better user experience.Add High Quality Eurasian Tree Sparrow Audio.Easy to use interface.More Audio when Online to Internet.

There are no reviews or ratings yet! To leave the first one please

0 Reviews
Info Trust Icon
Гарантирано добро приложениеТова приложение е преминало тест за сигурност срещу вируси, злонамерен софтуер и други злонамерени атаки и не съдържа никакви заплахи.

Bird: Eurasian Tree Sparrow - APK информация

APK версия: 61Пакет: com.mfahristudio.birdsound.treesparrow
Съвместимост с Android: 7.1+ (Nougat)
Разработчик:M.Fahri StudioПолитика за поверителност:http://mfahristudio.rf.gd/privacy-policy/com.mfahristudio.birdsound.treesparrow/Bird%3A%20Eurasian%20Tree%20Sparrow.htmlРазрешения:11